ÜRÜNLER

GENEL ÖZELLİKLERİ
 
Dizayn Oksi Plus kombi boruları teknolojisi tamamen Dizayn Grup tarafından gerçekleştirilen 3 patentli bir sistemdir. Bu borular PPR borularının kompozit yapıda olanlarıdır. Boru eşit et kalınlığına sahip iki PPR tabaka ve bu tabakalar arasında yer alan alüminyum folyodan oluşmaktadır. Et kalınlığının tam ortasında yer alan alüminyum folyonun üstünde ve altında bulunan yapıştırıcı ile folyonun ve PPR tabakanın yapışması sağlanmıştır. Alüminyum folyolu boruların tesisatta tercih edilme nedenleri şunlardır;
 
1. Yüksek sıcaklıklarda basınç dayanımı
 
2. Daha az ısıl genleşme
 
3. Oksijen Yalıtımı
 
Yukarıda yer alan özellikler, diğer plus borulara oranla oksi plus kombi borusunda en üst düzeydedir.
 
 
ÜSTÜNLÜKLERİ
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU TRAŞLAMA GEREKTİRMEZ.
 
Benzersiz teknolojisiyle alüminyum folyonun et kalınlığının tam ortasına alındığı, Dizayn Oksi Plus Kombi Borusu, tıraşlama adı verilen folyo soyma işlemini ortadan kaldırmıştır. Dizayn bu teknoloji ile tesisatçının zaman kaybını, kas yorgunluğunu ve traşlama ile alınamayan, boru yüzeyinde kalan folyonun ikinci bir işlemle kaldırılmasında yaşanılan sinir bozukluğunu ortadan kaldırmıştır.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU TESİSATIN ÖMRÜNÜ UZATIR.
 
Folyolu Boru kullanılarak yapılacak olan bir tesisatta, DIN 4726 Standardının istemiş olduğu oksijen geçirgenlik değeri sadece oksi plus kombi borusu ile sağlanabilir.
 
Dizayn Oksi Plus Kombi Borusuyla fiting içindeki kısımlarda folyolu olduğu için, oksijen geçirgenliği DIN 4726 Standardının öngördüğü 0,1 g/m3xgün seviyesinin altındadır. Diğer folyolu borularda ise folyosuz bölgelerdeki polipropilen polimer zincirleri arasından sisteme giren oksijen, suya ulaşır. Su içerisinde taşınan çözünmüş oksijen metal aksam ile temas eder. Temas neticesinde kimyasal reaksiyon ile demiroksit yani pas oluşur. Oksijen girişinin sürekli olması ile korozyon devam eder ve radyatörlerin, kazanların delinmesine, pompaların arıza yapmasına ve enerji sarf etmesine neden olur.
 
Dizayn Oksi Plus Kombi Borusu oksijen moleküllerini geçirmez ve sistemde korozyon olmaz. Isıtma sistemi ilk günkü verimi ile çalışır.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS BORUSU MİNİMUM GENLEŞME YAPAR.
 
Folyosuz boru içinden geçen 80 °C sıcaklıktaki akışkan 1000 mm’de 10.8 mm uzama yaparken, aynı şartlar altında Dizayn Oksi Plus Kombi Borusu 1000 mm’de 1 mm uzama yapar.
 
Belirli aralıklarda kullanılan kelepçeler boruları sabitlemektedir. Sıcak su geçtiğinde uzamak için yeterli alan bulamayan folyosuz boru, kelepçeler arasında sehim yaparak görüntü kirliliği oluşturur. 10 mm uzayamayan boru 40 mm sehim yapar. Dizayn Oksi Plus Kombi borusu sehim yapmaz.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU EN İYİ YAPIŞTIRICI KATMANLI BORUDUR.
 
Dizayn’ın patentli imalat prosesi sayesinde yapıştırıcı katman, hem PP-R 80’den mamul katman ile hem de alüminyum folyo ile kimyasal ve fiziksel bir bağ kurar. Alman DVGW W534 standardının istemiş olduğu 15 N’luk yırtılma mukavemeti değerini %400 fazlası ile sağlamaktadır.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU FİRE VERMEZ.
 
Oksi Plus Kombi Borularının kısa parçaları da rahatça kullanılabildiğinden fire miktarı en aza indirilir. Boru israfı önlenir.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU ESTETİKTİR.
 
Dizayn Oksi Plus Kombi borularında folyo ortada olduğundan görünen renk gri değil, tam beyazdır. Oysa mevcut plus borularda üst katmanın çok ince olması nedeniyle alüminyumun gri rengi dış katmanı gri gösterir. Dizayn Oksi Plus Kombi boruları bu özelliği sayesinde ekleme parçalarıyla aynı renk uyumu sağlanır ve estetik açıdan görüntü bozukluğu oluşturmaz.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU ÇAP ÖLÇÜLERİ STANDARDA UYGUNDUR.
 
Bilinen folyolu borularda folyo ve üzerindeki pprc tabaka kalınlığının, standart çap değerinin üzerine ilave edilerek üretilmesi, boru dış çap ölçüsünün standart dışı bir değere sahip olmasına neden olmaktadır. Dizayn oksi plus kombi borusu folyonun ortada olması nedeni ile standart dışı çap ölçüsüne sahip olmayan tek folyolu borudur. Standart çap ölçülerine sahip olan oksi plus kombi borusu, daha az depo hacmi kaplar ve montaj esnasında özel kelepçe gerektirmez.
 
 
DİZAYN OKSİ PLUS KOMBİ BORUSU KAYNAKTA HATA YAPILMASINI ENGELLER.
 
Diğer oksi plus borularda tıraş işleminin bir dezavantajı olan dış yüzeyde folyo kalması, boru dış çap ölçüsü standart değerinin dışına çıkması ile yaşanılan kaynak problemlerini engeller. Oksi Plus kombi borusu her zaman doğru kaynak yapmayı sağlar.
 
 
3 PATENTLİ BİR SİSTEMDENDİR.
 
Oksi plus kombi borusu Alın Düzetme Aparatı ve Dizayn Özel Kaynak Paftası ile 3 patentli bir sistemdir.